Göcek’te Tatil

?????????????????????????????
Akdeniz Bölgesinin batı kısmında bulunan Göcek, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı sakin bir beldedir. Tertemiz koyları ve havasıyla meşhur olan Göcek, büyüleyici bir doğal güzelliğe sahiptir.

Göcek’e ulaşım karayoluyla sağlanmaktadır ve oldukça kolaydır. Özel araçla ulaşımı tercih etmeyenler, Muğla veya Fethiye’den otobüs ve dolmuşlarla Göcek’e ulaşabilirler. Bir diğer ulaşım şekli ise Dalaman Havaalanı’na gelip oradan karayoluyla Göcek’e geçmektir. Göcek- Dalaman arası 18 km’dir. Göcek’in en güzel yanlarından birisi, merkezden kalkan dolmuşlarla yarım saat civarında bir sürede Sarıgerme, Ölüdeniz, Dalyan gibi diğer turistik yerlere ulaşılmasıdır.

Göcek’te deniz oldukça temizdir. Göcek’ten Fethiye’ye giderken 15 dk uzaklıktaki İnlice Plajı, kumsaldır. Yiyecek ve içecek temin edebileceğiniz plaj, duş ve soyunma kabini bulundurmaktadır.İnlice Köyü’nden 10 km sonra Günlüklü koyu vardır. Kumsala sahip olan Günlüklü koyuna giriş ücretli. Bir diğer ücretli koy ise Katrancı Koyu’dur. Denizi sığ ve sakin olan Katrancı koyunda yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz çeşitli tesisler bulunmaktadır. Ayrıca Göcek’te teknelerle ulaşabileceğiniz çok sayıda koy ve ada bulunmaktadır. Adaların doğal güzelliğinin sizi etkileyeceğinden hiç şüphem yok. Her zaman olduğu gibi fotoğraf makinelerinizi yanınızda bulundurmanızı öneriyorum.

Göcek’te gezebileceğiniz tarihi yerlere de kısaca değinmek istiyorum. Tersane Adası’nda yakın döneme ve antik döneme ait kalıntılar bulunmaktadır. Bunun haricinde Eski Göcek’te de Antik Kalimçe’den kalıntılar bulunmaktadır.

Altı adet marinası bulunan Göcek’e deniz yoluyla ulaşım da mümkündür.

Göcek’te özellikle yemenizi önereceğim yöresel bir yemek yok. Sahildeki balıkçılar ve çarşıdaki restoranlar yemek yemek için uygun yerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin