Fethiye Bölgesinde Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Türkiye’nin dünyaca ünlü tatil beldesi Fethiye doğal güzellikleri ile her yıl birçok farklı kişinin tatil tercihi olmaya devam ediyor. Fethiye bölgesinde tatilin tadını daha iyi çıkarabilmeniz için sizlere mutlaka görmeniz gereken yerlerin kısa bir listesini hazırladık.

1-Ölüdeniz

Türkiye’nin ve Dünya’nın en güzel plajlarından biri olan Ölüdeniz, Fethiye dendiği zaman akla ilk gelen noktalardan bir tanesi. Renkli yamaç paraşütçüleri, masmavi denizi ve hareketli mekanları ile Ölüdeniz farklı insanlara ve tatil tercihlerine uyum sağlayabilecek bir alternatif olmayı sürdürüyor.

2- Kelebekler Vadisi

Fethiye’nin Faralya Köyü sınırları içerisinde yer alan Kelebekler Vadisi yüksek tepelerin arasında kalan özgün bir doğa harikasıdır. Kelebekler Vadisi 1. dereceden doğal sit alanı olma özelliğine sahip olup, kendisine özgü bitkileri ve doğal yaşamıyla herkesin en az bir kez görmesi gereken bir yerdir.

3-Tlos Antik Kenti

tlos-antik-kentinde-tiyatro-ve-akropol-surlari-ayaga-kalkacak

Likya uygarlığının en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Tlos Antik kenti Fethiye’ye 42 kilometre uzaklıkta yer alır. Milattan önce 5 yüzyıla dayanan geçmişiyle Tlos antik kenti tarih tutkunlarına hitap edecek bir durak.

4- Saklıkent Kanyonu

Saklikent-Resimleri

Fethiye bölgesinde tatilin olmazsa olmazlarından olan Saklıkent Kanyonu 18 kilometrelik uzunluğuyla dünyadaki en derin kanyonlar arasında yer alır. Kanyon’da yer alan Esen Çayı’nın sularında serinleyebilir, kanyonun keşfedilmeyi bekleyen bölgelerini yürüyerek gezebilir veya kanyon sonunda yer alan restoranlarda dinlenebilirsiniz.

5- Kayaköy

hb_b_10153418_l-b

Fethiye sınırları içerisinde yer alan bir başka tarihi yerleşim alanı ise Kayaköy. İlçenin en çok ziyaret alan bölgelerinden olan Kayaköy, eski adıyla Levissi, eski bir Rum köyüdür. 1923 yılından sonra terkedilmiş hale gelen şehir, günümüzde hala görülmeye değer mimarisiyle bölgeye gelen turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin